Kolejny pracowity dzień za nami. Najmłodsza grupa poszerzyła wiadomości na temat powstawania mąki. Przy pomocy lupy każdy miał okazję określić charakterystyczne cechy zboża. Podczas relaksacyjnego masażyku dzieci dowiedziały się w jaki sposób ziarno zamienia się w chleb. Dziękujemy mamie Anki za zboże. Dzięki Pani pomocy zajęcia były bardzo atrakcyjne i przyniosły dużo satysfakcji naszym pociechą.

galeria zdjęć >>

18.10 świętowaliśmy Dzień Poczty Polskiej. Przybliżyliśmy sobie najważniejsze zadania listonosza. Wiemy jakie są etapy nadawania listu. Nauczyliśmy się klasyfikowania kształtów, a także usprawnialiśmy umiejętność liczenia w zakresie 6.

galeria zdjęć >>

Grupa 3 - 4 latków. 18 października rozpoczęliśmy przygodę z czytaniem książek przez rodziców. Jako pierwszy odwiedził nas tata Tymka i Nikoli, który na początek przeczytał krótką książkę pt "Konik polny i mrówka". Warto czytać książki dzieciom, ponieważ przede wszystkim pobudzamy i rozwijamy wyobraźnię, a także rozwijamy słownictwo.

galeria zdjęć >>

W piątek 15.10.2021 dzieci z klas 0-1 i 4-5 miały okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Dzięki uprzejmości Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie z Panią dyrektor Beatą Niezgodą na czele, mieroszyńscy uczniowie przystąpili do obchodów Dnia Indonezyjskiego zorganizowanego i koordynowanego przez Pana Lambertusa Lako Soli. Niesamowici ludzie, niezwykłe stroje i instrumenty, warsztaty przybliżające kulturę Indonezji – to wszystko urzekło naszych wycieczkowiczów. Przy okazji mogli zwiedzić szkołę i zobaczyć jak uczą się ich rówieśnicy w pobliskiej miejscowości. Wyjazd był również dobrą okazją do tego, aby wstąpić do portu i zobaczyć mural; w szczególności ten odcinek, na którym ukazano patrona naszej szkoły – Augustyna Necla. Ostatnią atrakcją wycieczki była Izba Kaszubska, w której małych turystów ugościła Pani Katarzyna Stolarek. Dzieci zobaczyły ciekawe eksponaty, dowiedziały się wiele interesujących informacji o kulturze naszego regionu, aktywnie uczestniczyły w kaszubskim muzykowaniu. Wróciły do domu pełne wrażeń, bogatsze o nowe, kulturowe doświadczenia.

Organizatorem wycieczki uczniów z naszej szkoły była p. Małgorzata Lako Soli.