ŚWIĘTO SZKOŁY I ŚWIĘTO WIOSNY
- TO DLA UCZNIÓW CZAS RADOSNY!

Dzień 21 marca kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, ale w Szkole Podstawowej w Mieroszynie był to dzień szczególny. Tego dnia szkolna społeczność obchodziła bowiem 31.rocznicę nadania szkole imienia Augustyna Necla.

O godzinie 11.00 wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Cybula. Powitała przybyłych gości: Rodzinę Patrona Szkoły, sołtysa wsi - Pana Dawida Radtke, przedstawicielkę Rady Rodziców - Panią Barbarę Klebbę, przedstawicielkę KGW - Panią Stefanię Jeszke, przedstawiciela OSP- Pana Łukasza Lamczyka, Animatora Domu Kultury -Panią Wiolettę Strójwąs, emerytowaną nauczycielkę- Panią Zofię Jeszke.

Dyrektor szkoły podkreśliła, że uczniowie w ciągu całego roku szkolnego mają szereg okazji do poznawania życia i twórczości Patrona Szkoły. Przypomniała, że najlepsi absolwenci szkoły otrzymują roczne stypendium ufundowane przez Rodzinę Patrona.

Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Czytamy baśnie Augustyna Necla:

I miejsce Wiktoria Stencel IA

II miejsce Sandra Hintzke IA

III miejsce Dawid Wójcik IA

Wyróżnienie Wiktoria Kempa IA

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna, w której zaprezentowano wokalne i taneczne talenty uczniów szkoły w Mieroszynie. Występ rozpoczęły ,,aniołki” z klasy IB, następnie uczniowie z klasy II i III przypomnieli przeboje z dawnych lat. Tuż po nich zaprezentowali się ,,zerówkowicze”. Niezłymi umiejętnościami wokalnymi mogli pochwalić się uczniowie z klasy IA, IV i V. Na zakończenie można było podziwiać uczniów klasy VI w tańcach kaszubskich przygotowanych pod kierunkiem Pana Gerarda Renusza i jego córki Joanny. Występy były na wysokim poziomie, a publiczność bawiła się znakomicie.

Święto Szkoły było sporym wyzwaniem organizacyjnym dla koordynatora -Pani Mirosławy Licau, lecz przy ogromnym zaangażowaniu dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców wszystko wypadło doskonale.

galeria zdjęć >>