ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY – AUGUSTYNA NECLA

W dniu 9 kwietnia 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły - Augustyna Necla. Jak co roku swoją obecnością zaszczycili nas członkowie Rodziny Patrona, obdarowując uczniów słodyczami i najnowszymi wydaniami legend i baśni kaszubskich autorstwa Augustyna Necla. Wśród przybyłych gości byli również przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową oraz minutą ciszy uczcili pamięć Patrona. Nad całością czuwał opiekun pocztu sztandarowego szkoły i prowadzący uroczystość – pan Dawid Pomorski.

Część oficjalną otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Pych, która w swoim przemówieniu powitała gości i wszystkich zebranych, przypomniała sylwetkę Augustyna Necla, a także przytoczyła kilka istotnych faktów, związanych z codziennym życiem szkoły. Uroczystość uświetniły występy uczniów. Motywem przewodnim była tematyka związana z regionem pomorskim - Kaszubami. Przedstawiono następujące inscenizacje: „Jak Pan Bóg stworzył Kaszuby”, „Legendę o siedmiu kolorach” w wykonaniu uczniów klasy IV i V oraz „O rybaku” w wykonaniu klas „0”. Nie zabrakło również tańców w wykonaniu klas „0” oraz tańca z chustami zaprezentowanego przez klasę II i III.

Opiekę nad uroczystością sprawowała pani Bożena Grabowska. Wykonanie piosenek oraz tło muzyczne przygotowała pani Maja Muza- Kwarta. Występy uczniów klas „0”, II i III przygotowały panie: Izabela Borkowska, Klaudia Adrian, Joanna Motucka i Ewa Wujke. Wszystkim organizatorom serdecznie dziękujemy.

zdjęcia w galerii >>