DRODZY UCZNIOWIE!

Od poniedziałku rusza w szkole nowatorski projekt

O godzinie 11.00 dla uczniów klasy VI przeprowadzona zostanie transmisja na żywo pantomimy pt.: „MIKROKOSMOS” Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego.

ZAPRASZAMY WAS

na to niezwykłe widowisko!!!

DRODZY RODZICE!
INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ to inicjatywa Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Skierowana jest do uczniów małych miejscowości, często oddalonych od placówek teatralnych, z zamiarem nie tylko urozmaicenia szkolnych zajęć, ale też zaszczepienia na trwałe w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców.

"Mikrokosmos" według scenariusza i w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest błyskotliwie opowiedzianą parabolą ludzkiego życia. Posługując się plastyką teatralną, pantomimą, światłem i dźwiękami, w tym muzyką Mozarta, artysta tworzy wysmakowane widowisko o wieloznacznym przesłaniu. Inspiracją dla spektaklu jest wprawdzie baśń J. Ch. Andersena „Calineczka”, ale w istocie jest on opowieścią o stawaniu się człowiekiem.

Więcej informacji o projekcie:www.iteatr.tvp.pl