12 marca 1984 roku Szkoła Podstawowa w Mieroszynie otrzymałazaszczytne imię Augustyna Necla . Od tej pory co roku w rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Święto Patrona, które równocześnie oznacza wielkie święto całej szkolnej społeczności. Dlatego też 22-go marca 2012 r.w sali widowiskowej zebrali się wszyscy uczniowie, nauczyciele, a przede wszystkim zaszczytni goście – członkowie rodziny Patrona. Rodzina Patrona już od 16 lat funduje stypendia dla najlepszego absolwenta. W podziękowaniu wykonaliśmy album ze stypendystami, który uroczyście wręczyliśmy na ręce rodziny Patrona.

W tym roku Święto Szkoły połączyliśmy ze Świętem Nauki. Przyświecało temu hasło obecnego roku szkolnego, ogłoszonego przez MEN „ Rokiem z pasją”.

Immanuel Kant powiedział: „W każdej nauce jest tyle prawdy, ile jest w niej matematyki”. Augustyn Necel dodałby do tego słowa: „Uczmy się z życia, badając, obserwując, doświadczając”. Nie wystarczy dużo wiedzieć, aby być mądrym. Trzeba mieć swoje pasje, zainteresowania i umieć je rozwijać. Nasz Patron zaczął pisać książki dopiero jako 50-letni mężczyzna. Powiedział: „Pisałem o wybrzeżu, rybakach, teraźniejszości i przeszłości. Pisanie bardzo mnie absorbowało . Moja głowa pełna była różnych danych i zdarzeń. Wstawałem w nocy o drugiej i pisałem, przelewając na papier swoje przemyślenia. Dla mnie pisanie i wydawanie książek było zawsze radością, pasją i przygodą.”

Życzymy również uczniom naszej szkoły głów pełnych pomysłów.


Uczniowie przygotowując się do uczczenia święta patrona wzięli udział w konkursie pt. „Święto szkoły – świętem nauki ” zorganizowanym przez nauczycieli naszej szkoły.

Nagrody za konkurs matematyczny otrzymali:

Waldemar Lessnau – kl. VI

Artur Borkowski – kl. V

Magdalena Jeka – kl. IV

Dawid Stolarski – kl. III


Nagrody za konkurs matematyczno-plastyczny „Matematyka jest wszędzie” otrzymali uczniowie:

W kategorii klas I-III

I m-ce – Wiktoria Oberzig

II m-ce – Dominika Jedtke

III m-ce – Piotr Labudda

W kategorii klas IV – VI

I m-ce - Krzysztof Dettlaff

II m-ce – Sandra Stromska

III m-ce – Magdalena Jeka

 

Nagrody za konkurs biblijny otrzymali uczniowie:

I m-ce – Wiktoria Oberzig ( V m-ce na szczeblu wojewódzkim)

II m-ce – Julia Fikus ( III m-ce na szczeblu wojewódzkim)

III m-ce – Natalia Dzik


Święto Patrona to znakomita okazja do zaprezentowania różnorodnych umiejętności uczniów naszej szkoły. Uczniowie przedstawili:

 

1. Taniec Łabędzi kl. I i II (opiekun Mirosława Licau, Joanna Motucka) 2. Hymn Matematyków – klas IV i V ( opiekun Monika Szulc) 3. Taniec „Żeglujże żeglarzu” – kl. 0 ( opiekun Izabela Borkowska, Joanna Magrian) 4. Scenka „ Konflikt liczb” – klasa IV (opiekun Joanna Ceynowa) 5. Pokaz mody matematycznej w wykonaniu uczniów klas 0 – III (opiekunowie Mirosława Licau, Joanna Motucka, Ewa Wujke) 6. Piosenka rapowa – kl. IV (opiekun Monika Szulc, Danuta Kuźnicka) 7. Inscenizacja „ Lekcja matematyki” – klasa VI (opiekun Michał Myślisz) 8. Taniec marynarski – kl. I – III – (opiekunowie Mirosława Licau, Joanna Motucka)

Wystrój sali wykonały Danuta Kuźnicka i Joanna Ceynowa, nad całością uroczystości czuwała Barbara Cybula.


Z okazji Święta Patrona życzymy Naszej Szkole sławy i chwały, naszym Gościom, Rodzicom i Dyrekcji dużo zdrowia, Nauczycielom wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, a Uczniom samych piątek i szóstek oraz dużo uśmiechu.

 


Wyszukiwarka

Goście na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości

Szkoła uczestniczy w

wosp.jpg