Dnia 12 kwietnia 2011r świętowaliśmy pamięć Patrona Naszej Szkoły - AUGUSTYNA NECLA.

Na tę uroczystość została zaproszona Rodzina naszego Patrona.

Przybyło siedem osób – żyjące dzieci Augustyna Necla i ich współmałżonkowie.

Zaprezentowaliśmy Rodzinie miejsce pamięci Augustyna NECLA w głównym wejściu do szkoły.

Założeniem uroczystości było przypomnienie życia i aktywności Necla.

Jego wielki lokalny patriotyzm -to jakim był POLAKIEM - KASZUBEM.

Jak i kiedy został uhonorowany przez władze państwowe za jego twórczość i pokazanie kultury, życia i pracy Kaszubów.

Podczas przedstawiania życiorysu i działalności Augustyna Necla przez uczniów klasy szóstej, były wyświetlane slajdy fotografii udostępnionych przez potomków wielkiego kaszubskiego pisarza.

Po oficjalnej części poszczególne klasy przedstawiły swój program artystyczny wykazując różne swoje możliwości:wokalne, plastyczne, taneczne - charakteryzacyjne i choreograficzne. Uczniowie wystąpili w repertuarze kaszubskim, morskim, szantowym. Młodsze dzieci wykonały w rytmie marsza piękny pokaz orkiestry z imitacją instrumentów, kierowany przez tamburmajora.

Zaprezentowano gościom przedstawienie pt "Pinokio", przygotowane na międzyszkolny konkurs teatralny.

Uroczystość odbywała sie w dwóch miejscach - na wyremontowanym holu szkoły i na sali gimnastycznej.

Tam przyjęliśmy naszych gości wedle staropolskiego zwyczaju - "czym chata bogata tym rada". Podczas tej części spotkania członkowie rodziny naszego Patrona opowiedzieli nam o tym , co było na pokazanych fotografiach. Ale o tym nasi uczniowie dowiedzą sie w późniejszym czasie...